Tag : srpska estrada

Балканленд

Српската естрада ги следи светските ѕвезди во сè, и овие барања ги имаат пред настапите

Muzika24
Светските sвезди имаат нереални барања на својата рајдер листа за време на настапите, додека српската...
Балканленд

Естрадата во солзи за смртта на Балашевиќ, познатите му испраќаат последен поздрав на „Панонскиот морнар“ (Фото)

Muzika24
Познатиот кантавтор Балашевиќ почина денес на 67-годишна возраст. Огњен Амиџиќ зборуваше за српски “Курир”: “Еден...