Tag : stefan filipovski

Музика на кирилица

Димитар, Лозано и „Next Time“ добија благодарници од Бигорскиот манастир

Filip
Манастирот Св.Јован Крстител познат како Бигорски манстир, денеска го одбележа големиот јубилеј – 1000 години...
Имам нешто да те прашам

Стефан (Некст Тајм): Новата година е најромантичниот период од годината

Muzika24
Беа победници на повеќето музички фестивали во Македонија, не претставуваа на Евровизија во 2009-та со...