Tag : stefan velickovski

Covers

Стефан Величковски сними кавер-верзија на најубавата балада од Тоше Проески (Видео)

Muzika24
Македонскиот пејач кој повторно го гледаме во најпопуларното регионално музичко шоу “Ѕвездите на Гранд”, Стефан...
Музика на кирилица

“Гранд продукција” го покани Стефан Величковски во “Ѕвездите на Гранд” (Фото)

Muzika24
Првиот човек на најголемата српска продукција “Гранд”, Саша Поповиќ телефонски го побарал македонскиот пејач Стефан...