Tag : stend up

Во прв ред

Најгледаниот стенд-ап проект на Балканот “Ѓурологија” доаѓа во Скопје

Muzika24
Авалон Продукција со задоволство ви го најавува новиот проект од областа на entertaiment-от- авторскиот хит...
Во прв ред

На 16-ти ноември урнебесна вечер со комичарот Богољуб Митиќ-Ѓоша (Фото)

Muzika24
За првпат во Македонија гостува еден од најдобрите српски комичари во изминатата деценија Богољуб Митиќ-Ѓоша...
Во прв ред

На 14-ти октомври Вашето лице заслужува насмевка – Неша Бриџес со стенд-ап во Скопје (Фото)

Muzika24
Еден од најпопуларните стенд-ап комичари на Балканот, Неша Бриџес доаѓа во Скопје. 14-ти октомври е...
Во прв ред

Боки13 најавува хуманитарен перформанс за настраданите во поплавите

Muzika24
Македонскиот шоумен Боки 13 на 15-ти февруари во конгресниот центар “Александар Македонски (Универзална сала)” организира...
Во прв ред

Ги доделивме гратис билетите за вечерашната стенд-ап комедија “Чекајќи го министерот”

Muzika24
Доколку се сеќавате, пред извесен период имавме наградна игра со поставено наградно прашање, а сето...