Tag : stip

Премиера

За песната од „Макфест“ Драгана Јовановска сними спот на Малдиви (Видео)

Muzika24
Младата пејачка Драгана Јовановска дебитираше на последното 38-мо издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“....
Премиера

Теона Јованоска носи освежување на македонската поп сцена (Видео)

Muzika24
Изминатиов викенд, на 20-ти октомври на Фестивалот за забавни мелодии „Макфест“ во Штип, младата талентирана...
Фестивали

Без причина но со убав повод – водителот на „Макфест“ Димитар Атанасовски ги почести новинарите

Muzika24
За време на макфестовските денови, пред генералната проба на втората фестивалска вечер, ние новинарите се...
Фестивали

Градоначалникот Иван Јорданов заедно со Пајак и Лара официјално го креваат фестивалското знаме за старт на 38-то макфестовско издание

Muzika24
Градоначалникот на Општина Штип Иван Јорданов и минатогодишните учесници, Пајак и Лара ќе го кренат...
Фестивали

Од утре сите патишта водат кон Штип на „Макфест“ (Фото)

Muzika24
38-то издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ започнува утре 20-ти октомври каде во Домот...
Фестивали

Исполнет со квалитетна македонска музика и музички ѕвезди традиционално и годинава „Макфест“ во средината на месец октомври

Muzika24
Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ – Штип, денес, 12-ти октомври со почеток во 12 часот...
Музика на кирилица

Владо Јаневски се враќа на фестивалот со „Златни години“

Muzika24
Како што најавија организаторите, годинешново 38-мо издание на фестивалот на забавна музика „Макфест“ во Штип,...
Фестивали

После 32 години Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ ја менува својата препознатлива химна, меѓудругото, годинава најавени македонски супер ѕвезди

Muzika24
Како што најавија организаторите, годинешново 38-мо издание на фестивалот на забавна музика „Макфест 2023“ во...
Музика на кирилица

Караванот тргна! Штипјани покажаа дека во срцето ја носат Македонија! (Фото)

Muzika24
Плоштадот „Слобода“ во Штип беше претесен за штипјани, кои дојдоа да го поздрават стартот на...
Во прв ред

Саша Ковачевиќ, Даниела Мартиновиќ, Љубојна, Амадеус Бенд, Пајак и Лара ќе ги забавуваат посетителите на “Штипска пастрмалијада 2023” (Фото)

Muzika24
Како што информираше Градоначалникот на Општина Штип, Г-нот Иван Јорданов, на 22-ри и 23-ти септември...