Tag : stojam sam

Музика на кирилица

“ДНК” вчера вечер го промовираа својот трет албум (Видео)

Muzika24
Вчера вечер во ресторанот “Воденица”, во центарот на главниот град, познатото македонско РНБ дуо “ДНК” (Панчо...
Музика на кирилица

Вечерва промоција на новиот албум на “ДНК”

Muzika24
Вечерва со почеток во 20.30 часот во познатиот скопски ресторан “Воденица”, музичкото R’n’B дуо “ДНК”...