Tag : striming

Магазин

„Спотифај“ и „Епл“ ги споделија најемитуваните песни во 2023 година (Фото)

Muzika24
Двете најголеми платформи за стриминг, „Спотифај“ и „Епл мјузик“, кои заедно контролираат 44 отсто од...
Музика на кирилица

ДНК годината ќе ја завршат со предновогодишен виртуелен стриминг концерт (Фото)

Muzika24
Двоецот ДНК годинава го слави своето полнолетство, па затоа оваа иако тешка година реши да...