Tag : strumica open fest

Во прв ред

Само македонски изведувачи ќе настапат на „Струмица Опен Фестивал 2022“ (Фото)

Filip
Oва лето по 11-ти пат ќе се одржи препознатливaта манифестација „Струмица Опен Фестивал“. Фестивалските денови...
Во прв ред

Вечерва на “Струмица Опен Фест”: Суперхикс, Кирил Џајковски, Рибља Чорба

Muzika24
По вчерашната долга музичка ноќ во Струмица, денес продолжува забавата. Вчера вечер на сцената на “Струмица...
Во прв ред

“Струмица опен фест”: Големата хип-хоп забава го одбележа вториот ден од СОФ

Muzika24
Вчера на вториот ден од големиот музички настан “Струмица опен фест” се случија неколку настани...
Во прв ред

Се бројат деновите до почетокот на вториот “Струмица опен фест”

Muzika24
На почетокот главната цел им било збогатување и на така малата и летна културно-забавна програма...