Tag : strumica

Музика на кирилица

Трпчевски со бесплатен концерт го промовира “Македонисимо” пред македонската публика во Струмица (Видео)

Muzika24
По исклучителниот прием на концертите во Литванија и повторно Германија, Симон Трпчевски заедно со пријателите...
Фестивали

Џон Њуман и Бурак Јетер со Констракта пристигнуваат на „Егзит“ спектаклот во Струмица, влезот слободен!

Muzika24
На второто издание на „Get EXITed“ настанот во Градскиот парк во Струмица на 7-ми септември...
Во прв ред

Поради големиот интерес на публиката „Петар Пан“ ќе долета во Штип на 11-ти, а во Струмица на 18-ти јуни (Фото)

Muzika24
Поради големиот интерес за детскиот балетски спектакл „Петар Пан“, можноста да уживаат во претставата ќе...
Културо

Гудачкиот состав Пламенка Трајковска со ексклузивен концерт во НУЦК „Антон Панов” во Струмица (Фото)

Muzika24
На концертот премиерно ќе биде изведена првата композиција оригинално напишана за нем филм „Убиство на...