Tag : studio

Музика на кирилица

Јован Јованов и Пајак со најава на ремикс на мега хитот „Магија“ (Фото)

Muzika24
Пред неколку дена на социалните мрежи се појави слика од Јован Јованов и Пајак во...
Музика на кирилица

Елена Андоновска го снима својот втор албум со македонски бисери (Фото+Видео)

Muzika24
Најавата за новиот албум на младата и екстремно талентирана пејачка Елена Андоновска, силно не заинтригира...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Сергеј Четковиќ шестиот албум го снима во Скопје (Фото)

Muzika24
Познатиот српски поп пејач Сергеј Четковиќ кој сите го паметиме и препознаваме по одличните балади,...
Музика на кирилица

Погледнете: Што би направил Дарко Илиевски на само една ноќ (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски поп пејач Дарко Илиевски по два месеци напорна и секојдневна работа, кон почетокот...