Tag : studiski album

Премиера

Младиот скопски бенд „Red18“ со видео спот за песната „Единствен“ го промовираат својот нов ЕП насловен „Игра“ (Видео)

Muzika24
Тие се „Red18“, како што и самите велат, млад скопски бенд. Се основаат во 2021-та...
Музика на кирилица

Домашните џез музичари од групата „Taxi Consilium“ го објавија вториот студиски албум „Spiritual Car Wash“

Muzika24
По првенчето „The Essential Sunday Gloom“, македонска џез група „Taxi Consilium“ за помалку од една...
Музика на кирилица

Благој Блаж Маротов со преработката на “Дејгиди луди млади години” и го честита Велигден на својата публика (Видео)

Muzika24
Еден од попознатите македонски поп пејачи Блаж Маротов, истовремено музичар, инструменталист и автор, по повод...
Музика на кирилица

Биба Додева в понеделник го промовира својот најнов студиски албум „Незаборавни“

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска поп пејачка и авторка Биба Додева в...
Музика на кирилица

Јордан Митев наскоро со нов албум и јубилеен концерт (Аудио)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот македонски фолк пејач, миленик на сите генерации, препознатливиот...