Tag : summer

Во прв ред

Ѓоко Ѓорчев го најавува концертот по повод 30 години кариера на македонската музичка сцена

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот македонски поп пејач Ѓоко Ѓорчев кој често е...
Во прв ред

Кинотека на Македонија и Кроација Рекордс со најдобрите концерти од најдобрите

Muzika24
Кинотека во соработка со „Croatia Records“, најголемата дискографска куќа во регионот, за сите кои во...
Премиера

“Безобразно” нова летна песна на Роберт Вукелиќ и Дејан Станковиќ (Фото+Видео)

Muzika24
Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на нашата мкд сцена, песната “Безобразно” конечно деновиве...