Tag : suncane skale

Премиера

Давид Темелков на најголемиот регионален фестивал “Сунчане Скале” се претстави со баладата “Реци ми” (Видео)

Muzika24
На самиот почеток летово, освен море, сол и сонце, ни ја носи и новата балада...
Музика на кирилица

Младите дечки од “4 Feelings” со настап на “Охрид Фест 2015” (Видео)

Muzika24
Веќе познатиот бој-бенд “4 Feelings”, по настапот на “Сунчане скале” неуморно продолжуваат со своите настапи. Тие...
Премиера

Александар Белов Ви ја претставува “Реци да ме не волиш” (Видео)

Muzika24
Александар Белов на овогодинешното роденденско и јубилејно издание на музичкиот фестивал во Црна Гора “Сунчане...
Во прв ред

“Ако ме боли” го освои балканскиот фестивал “Сунчане скале” (Фото)

Muzika24
Со песната од Скопскиот фестивал “Ако ме боли” нашиот поп пејач Димитар Андоновски вчера вечер...