Tag : superhiks

Музика на кирилица

„Суперхикс“: Поддршката на кандидатот на СДСМ за Центар не е став на целиот бенд

Filip
Членовите на „Суперхикс“ вечерва објавија демант со кој се оградуваат од поддршката која фронтменот Петар...
Фестивали

Само македонски изведувачи оваа година на „Струмица Опен Фестивал“

Filip
10-то издание на „Струмица опен фестивал“ почнува денес (19.07) со настапот на Студиото за танцување...
Музика на кирилица

Во домашни услови “Суперхикс” снимија нова песна и видеоспот посветени на карантинот (Видео)

Muzika24
Карантинот не ги обесхрабри членовите на “Суперхикс”, туку напротив, ги мотивираше во домашни услови да...
Музика на кирилица

Суперхикс со новото видео и сингл “Модерна љубов” се враќаат назад кон корените (Видео)

Muzika24
Суперхикс на 3-ти март во Младинскиот културен центар во Скопје, на свој начин ќе прослават...
Во прв ред

Богата новогодишно-празнична програма во Охрид

Muzika24
Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, веќе е објавена новогодишната-празнична музичка програма во...
Музика на кирилица

“Суперхикс” ја промовираа својата прва плоча (Фото)

Muzika24
Македонската рок-поп група “Суперхикс” неодамна во центарот на Скопје го промовираше својот најнов албум “Underground Evergreens”...