Tag : suzana gavazova

Музика на кирилица

Сузана Гавазова: На новиот албум ќе се најде дуетска песна со Марио Арангеловски (Видео)

Muzika24
Неодамна во Куманово за време на Кумановското културно лето имавме можност да се видиме и...
Музика на кирилица

Сузана Гавазова заедно со Бернард ви ја преставуваат “Аманет” (Фото+Видео)

Muzika24
“Аманет” е новиот музички проект кој што познатата македонска фолк пејачка Сузана Гавазова долго време...
Музика на кирилица

Гавазова со сличен стајлинг како Џенифер Лопез – на која и стои подобро? (Фото)

Muzika24
Една од најубавите и најзгодни фолкерки на македонската страда, Сузана Гавазова во слична комбинација како...
Музика на кирилица

Сузана Гавазова со “Прстен несуден” ја започнува новата 2021 година (Видео)

Muzika24
Во продукција на Даниел Јовевски и ИН продукција, во текот на вчерашниот ден познатата македонска...
Музика на кирилица

Live војна помеѓу Елена Велевска и Сузана Гавазова и Анета и група “Молика” (Фото)

Muzika24
Моменталната состојба е таква каква што е, една од главните мерки кои мораме да ја...