Tag : svajcarija

Музика на кирилица

Емотивна печалбарска приказна на Влатко Миладиноски – “Се вратив сине” (Видео)

Muzika24
Нашиот популарен пејач на народна музика Влатко Миладиноски, новата година ја започнува со промоција на...
Музика на кирилица

Електра незадоволна си заминува од Македонија (Фото)

Muzika24
Познатата професионална танчерка и фолк пејачка Електра незадоволна од третманот кој го има во Македонија,...