Tag : svedska

Имам нешто да те прашам

Панче Касапски: Шведска ми донесе прилично нов и поинаков животен стил (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е симпатично и талентирано младо момче кое своето секојдневие го започнува далеку од Македонија,...
Фестивали

Шведскиот пост-панк бенд „Viagra Boys“ ќе настапи на фестивалот „Здраво млади“ (Фото)

Filip
Првата најава за настап на овогодинешното издание на фестивалот „Здраво млади“ стигнува денес директно од...
Музика на кирилица

Познатата македонска фолк пејачка Сузана Гавазова се пофали: Го научив шведскиот (Видео)

Muzika24
Македонската фолк пејачка Сузана Гавазова откако се омажи со Јасмин Курузовиќ се пресели на Скандинавскиот...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Елена ја загубила чантата во Шведска со се патни исправи (Фото)

Muzika24
Викендов Елена Велевска го помина во Шведска поточно во Трелеборг, каде што ги развесели македонците...