Tag : svetska muzika

World Music

По 25 години новогодишната “All i want for Christmas is You” на првото место на американската топ листа (Видео)

Muzika24
Празничната класика на Мараја Кери, “All i want for Christmas is You”, конечно стигна до...
World Music

Тажна вест: На 57 годишна возраст вечерва почина легендарниот рок пејач Принц

Muzika24
Вечерва на 57 годишна возраст во Минесота почина легендарниот рок пејач, светски познатиот Принц. Причината...
World Music

Мадона ја започна европската турнеја со спектакуларен концерт во Германија

Muzika24
Со голем спектакуларен концерт, вчера вечер во Келн, Германија светски познатата поп дива Мадона ја...