Tag : svetska

World Music

Фустанот од последниот концерт на Ејми Вајнхаус продаден за 243.200 долари (Фото)

Muzika24
Фустанот, којшто повеќекратната добитничка на „Греми“, Ејми Вајнхаус го носеше на нејзиниот последен настап, беше...
World Music

Два и пол месеци пред празниците, Ариана Гранде и Кели Кларксон објавија новогодишна песна (Видео)

Filip
Иако до крајот на годината има уште скоро два и пол месеци, празниците изминатиов период...