Tag : taksirat

Фестивали

Денес започнува 25-то издание на музичкиот фестивал „Таксират“ (Фото)

Muzika24
Денес, 7-ми декември, во арената „Борис Трајковски“, ќе се одржи јубилејното 25-то издание на фестивалот...
Фестивали

25-то издание на фестивалот “Таксират” започнува на 16-ти јануари

Muzika24
Со енергично темпо едно од највозбудливите изданија на „Таксират Фестивал“ движејќи се кон главната фестивалска...
Фестивали

Фестивалот „Таксират“ меѓу десетте најдобри фестивали во Европа

Muzika24
Најценетото признание во светот на музички фестивали „Европски фестивалски награди“ по втор пат оди во...
Музика на кирилица

“Таксират” и “Д Фестивал” номинирани за најдобри фестивали во Европа (Фото)

Muzika24
Двата најголеми фестивали во организација на „Пасворд Продакшн“ – “Таксират” и “Д Фестивал”, се во...