Tag : talent show

Музика на кирилица

Се враќаат „Пинковите ѕвездички“: Тијана Дапчевиќ е нов член на жирото

Filip
Талент шоуто се враќа на малите екрани по тригодишна пауза. Наскоро ќе стартува новата сезона...
Музика на кирилица

Горан Милошоски: Однапред знам кој ќе победи на “МелФест талент шоу: Ѕвезда број 1”

Muzika24
Познатиот македонски композитор, продуцент и музичар Горан Милошески ексклузивно за музичкиот портал Музика24 вели дека...
Музика на кирилица

После долги години и Македонија со свое музичко талент шоу (Видео)

Muzika24
Конечно после долго време, музичките таленти од нашата земја ќе имаат можност да се престават...