Tag : tamara todevska

Музика на кирилица

Дали Ариана Гранде и послужи како инспирација на Тамара за “Порок„? (Видео)

Muzika24
Во текот на денешниот ден, нашата македонска позната и популарна поп пејачка Тамара Тодевска го...
Музика на кирилица

Антикризни мерки: Владата додели 61.5 милиони денари за 37 концерти и настани летово

Filip
Врз основа на Законот за извршување на Буџетот на Република Македонија за 2021 година и...
Музика на кирилица

Сите досегашни учества и пласмани на Изборот на песната на Евровизија

Muzika24
Нашиот прв обид за учество во натпреварот беше во 1996 година кога Калиопи победи на...
Фестивали

Со песната “Во име на љубовта” отпеана од Тамара, Врчак и Адријан Гаџа, Македонија учествуваше на Евровизија 2008

Muzika24
Македонската радио-телевизија отвори конкурс за избор на песни кон крајот на 2007 и го затвори...
Музика на кирилица

Многу емоции, солзи, позитивни реакции: Тамара и Тијана одржаа on-line концерт за кој долго ќе се зборува

Muzika24
Поради пандемијата со коронавирусот, естрадните уметници од Македонија, регионот, па и од светот речиси една...