Tag : tamara

Балканленд

Македонската евровизиска делегација пристигна во Копенхаген (Фото)

Muzika24
Македонската евровизиска делгација која што оваа година ќе не претставува на Евровизија 2014 веќе се...
Во прв ред

Избор за најуспешни битолчани по 14-ти пат

Muzika24
Традиционално по 14-ти пат најстариот “Битолски весник” ги избира најуспешните битолчани за 2012-та година. Ексклузивниот...
Музика на кирилица

Лудориите на Тамара со нејзиното момче Бертан

Muzika24
На се популарната апликација за фотографија, момчето на Тамара постираше фотографија каде се заедно, а...
Премиера

24 Промоција: “Залудно е” на Тамара доби видео спот (Видео)

Muzika24
Поп-пејачката која иако ни испеа “Готово е” и не остави без зборови, сепак, со настапот...