Tag : tasko

Во прв ред

Ѓорѓе Давид и Ивана Петерс со концерт во Куманово по повод „11-ти ноември“

Filip
Фондацијата за култура и спорт – Куманово го најави мега концертот по повод „11ти Ноември“,...
Музика на кирилица

Траперите од “Урбан Рекордс”, Таско и Пајак со заеднички спот за “Психо” (Фото+Видео)

Muzika24
Доолгоочекуваниот дует за кој толку многу зборуваа фановите на Таско и Пајак се реализираше со...
Балканленд

“Урбан Рекордс” први во соработка со “IDJ Videos” ја промовираат “Неваљала” на Таско и Лина (Фото+Видео)

Muzika24
Нашиот македонски суперстар Таско до сега сме го гледале во соработка со многу машки трап...
Музика на кирилица

Сараево гори: Инас и Таско запалија мерцедес од 12.000 илјади евра во новиот спот за “Балкан Банда” (Видео)

Muzika24
Нашиот македонски артист Таско заедно со босанскиот артист Инас ја промовираа “Балкан Банда”. Ова е...
Имам нешто да те прашам

Таско: Новата година претставува среќа, бидејќи славиме уште една успешна година во нашите животи (Фото+Видео)

Muzika24
Доколку го споменеме Христијан Тасковски, многумина би се прашале кој е пак сега тој, но...
Имам нешто да те прашам

Тракер: Се што посакував за оваа година ми се оствари (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е познат трап артист кој што активно се занимава со музиката од 2009-та година....