Tag : tatjana lazarevska

Имам нешто да те прашам

Татјана Лазаровска: Во Новата година сакам да дојдам во Македонија и да снимам нови песни (Фото+Видео)

Muzika24
Музика24: Кон крајот од уште една интересна година редно е да сублимираме по што ќе...
Имам нешто да те прашам

Татјана Лазаревска: Новата година е едноставно уживање за окото и душата (Фото)

Muzika24
Таа е една од нашите најпознати македонски фолк пејачки. Родена е на 12-ти фебруари 1975...
Музика на кирилица

Македонската фолк пејачка Татјана Лазаревска во секси издание на австралиските плажи

Muzika24
Иако роди два сина, фолк пејачката Татјана Лазаревска гордо ги истакнува своите долги манекенски нозе....
Музика на кирилица

Вљубени до уши: Фолкерите Татјана и Новица како заљубени тинејџери (Фото)

Muzika24
Фолкерката Татјана Лазаравеска заедно со сопругот Новица и синовите веќе шест години живее во Австралија...
Во прв ред

Голем концерт на македонската фолк пејачка Татјана Лазаревска во Битола (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на 5-ти јули во Олимпискиот базен “Император” (летна бавча...
Музика на кирилица

Татјана Лазаревска го прослави својот прв роденден во Австралија (Фото)

Muzika24
Иако многумина веста ја примија со неверување, сепак најпознатиот и најубав фолк пар во Македонија...
Музика на кирилица

Фолк парот демантира: Не се селиме во Австралија, во Македонија ни е убаво

Muzika24
Откако македонските медиуми на големо пишуваа за наводната преселба на најпознатиот фолк пар во Македонија,...
Магазин

Легендата сепак е незаборавна – вечното почивалиште посетено од колегите семејството Василевски (Фото)

Muzika24
Познатата фолк пејачка Татјана Лазаревска летово го поминува малку работно, но малку и во прошетка...