Tag : tazna vest

Музика на кирилица

Тажна вест: Почина младиот и познат македонски фолк пејач Емрах Мехмеди (Фото+Видео)

Muzika24
Како што пишува ИН Телевизија, денес неочекувано почина фолк пејачот Емрах Мехмеди од Дебар. Емрах...
Музика на кирилица

Тажна вест: Почина кралицата на ромската музика Есма Реџепова

Muzika24
Утрово тажна вест ја разбуди македонската јавност. Почина Есма Реџепова – еден од најголемите музички...
World Music

Тажна вест: На 57 годишна возраст вечерва почина легендарниот рок пејач Принц

Muzika24
Вечерва на 57 годишна возраст во Минесота почина легендарниот рок пејач, светски познатиот Принц. Причината...