Tag : tekstopisec

Имам нешто да те прашам

Орце Зафировски: Во Новата година сакам нов автомобил (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е еден од најпознатите македонски текстописци. Малкумина знаат дека некогаш работи како стоматолог, но...
Музика на кирилица

25 години од смртта на Владимир Нејашмиќ – Бато (Видео)

Muzika24
Годинава се навршуваат 25 години од трагичната сообраќајна несреќа во која животот го загуби познатиот македонски...
Премиера

24 Промо: Магдалена Ена Цветкоска – “Најдоброто” (Аудио)

Filip
Пејачка Магдалена Ена Цветкоска во изминатите години позната како текстописец, промовираше своја нова песна. “Најдоброто”...
Музика на кирилица

Магдалена Цветкоска се враќа на македонската поп музичка сцена

Muzika24
Магдалена Цветковска Ена во последно време работи зад партитурите, односно како автор. Таа во изминатиот...