Tag : televizija

Фестивали

Претставени изведувачите на 16-тиот CMC фестивал во Водице

Muzika24
Долгогодишната музичко-туристичка приказна на фестивалот СМС, најголемиот хрватски и балкански музички фестивал, продолжува со 16-годишна...
Балканленд

Сергеј Четковиќ подготвува нов детски формат (Фото)

Filip
Познатиот црногорски пејач со белградска адреса Сергеј Четковиќ изминатиов период работи на својот нов детски...
Музика на кирилица

Тијана Дапчевиќ ќе учествува во “Твоето лице звучи познато” (Видео)

Filip
Македонската поп пејачка Тијана Дапчевиќ со интересно видео го најави своето учество во популарното шоу...