Tag : tereza kesovija

Балканленд

Познатата хрватска дива Тереза Кесовија на свечен ручек со францускиот претседател Макрон

Muzika24
Како што пишуваат хрватските медиуми, познатата балканска музичка дива Тереза Кесовија денес е гостинка на...
Балканленд

Тереза Кесовија доби француски орден и промовираше нова песна на француски јазик (Видео)

Filip
Хрватската музичка дива Тереза Кесовија, синоќа во Загреб беше одликувана со француското одличје Витез од...
Балканленд

Легендарната балканска пејачка Тереза Кесовија има нов спот, промоција во Париз

Muzika24
Тереза, деновиве сними атрактивен видео спот за францускиот естраден пазар за песната „Килиманџаро без снег“(“(Kilimandiaro...
Во прв ред

Тереза Кесовија и Жељко Бебек гости на “Тамбурица фест 2020”

Muzika24
Како што пишува дневниот весник “Вечер”, следната година на фестивалот “Тамбурица фест” во организација на Нино...
Културо

Тереза Кесовија ќе настапи на отворањето на ликовната колонија “Вевчански видувања”

Filip
Хрватска кралица на шансоните, Тереза Кесовија ќе настапи на отворањето на осмата ликовна колонија “Вевчански...
Музика на кирилица

Хрватската поп естрада на промоција кај Калиопи

Muzika24
Македонската и балканска позната поп-дива Калиопи во Загреб во престижниот ноќен клуб “Грин Голд Клаб”...