Tag : tetovo

Во прв ред

Со емотивен и одлично организиран концерт, Лени Партикова ја најавува својата концертна турнеја (Фото+Видео)

Muzika24
После навистина долго време, македонска музичка ѕвезда одржа концерт за кој се бараше и карта...
Во прв ред

Под мотото „Корените македонски да не се заборават“ Лени Партикова го најавува својот голем солистички концерт (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска пејачка Лени Партикова на 30-ти март во...
Во прв ред

Лени Партикова, Бојана Скендеровски и Ареа дел од Тетовското културно лето

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, во рамки на Тетовското културно лето кое ќе стартува...
Музика на кирилица

Денес полни 32 години, а веќе успешно се лансира на светската музичка денс сцена “Светско, а наше” – Среќен Роденден Галоски! (Фото+Видео)

Muzika24
“All My Love” е најновото издание на Галоски, а веќе од утре се подготвува за...
Музика на кирилица

“Skyrise” со концертна промоција во Младинскиот културен центар

Muzika24
На 3-ти април во Младинскиот културен центар во Скопје, тетовците “Skyrise” ќе одржат концертна промоција на...