Tag : tijana dapcevic

Имам нешто да те прашам

Тијана Дапчевиќ: Во Новата година живејте го моментот сега, бидејќи вчера веќе не постои (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од најпознатите македонски музички имиња која што живее и работи во соседна...
Фестивали

На 5-ти октомври започнува големиот октомвриски „Milk&Blues Festival“ во Public Room (Фото+Видео)

Muzika24
Како што и веќе најавивме, утре започнува големиот октомвриски фестивал „Milk&Blues Festival“, исполнет со многу...
Музика на кирилица

Тијана емотивно се сруши пред камерата на Бекстејџ, па додаде Србија ми пружи многу повеќе од Македонија (Видео)

Muzika24
Тијана Дапчевиќ е една од најпрепознатливите уметници на нашите простори, но и во регионот. Прославена...
Музика на кирилица

Се враќаат „Пинковите ѕвездички“: Тијана Дапчевиќ е нов член на жирото

Filip
Талент шоуто се враќа на малите екрани по тригодишна пауза. Наскоро ќе стартува новата сезона...
Фестивали

Ексклузивно: Тијана Дапчевиќ влегува во трката за српски преставник на Евровизија

Filip
Српската национална телевизија (РТС) пред неполна недела го откри списокот на изведувачи кои се натпреваруваат...
Во прв ред

МРТ1 и Преспав и годинава со одлична неколку часовна новогодишна програма (Видео)

Muzika24
Македонската телевизија и ОХО продукција и оваа година ви најавуваат одлична неколку часовна новогодишна програма,...
Музика на кирилица

Многу емоции, солзи, позитивни реакции: Тамара и Тијана одржаа on-line концерт за кој долго ќе се зборува

Muzika24
Поради пандемијата со коронавирусот, естрадните уметници од Македонија, регионот, па и од светот речиси една...