Tag : toni cetinski

Фестивали

По настапот на Јелена Розга, вечерва продолжува „Пастрмалијада“ со многу храна, забава и музика (Фото)

Muzika24
Вчера дечињата од детската градинка „Вера Циривири – Трена“ во Штип се вклучија во одбележувањето...
Во прв ред

Тони Цетински и Јелена Розга се главните ѕвезди на „Пастрмалијада 2022“ (Фото)

Filip
По две година пауза, оваа година ќе се одржи познатата „Пастрамајлијада“ во Штип. 14-то издание...
Музика на кирилица

Тони Цетински: Тоше беше ангел на добрината, верувам дека заминал во подобар свет (Фото)

Muzika24
Тони Цетински беше еден од големиот број соработници на Тоше Проески, а неодамна изјави дека...
Балканленд

Тони Цетински подигна кредит за настап на фестивал (Видео)

Filip
Познатиот хрватски пејач Тони Цетински годинава заедно со Кики Рахимовски ќе настапи на фестивалот „Дора“,...
Балканленд

Пријателите и обожавателите се збогуваат од Рајко Дујмиќ (Фото)

Filip
Поранешниот фронтмен на групата “Нови фосили”, Рајко Дујмиќ, почина на 65-годишна возраст. Тој минатата недела...