Tag : tose proeski

Во прв ред

Камерниот оркестар на Битола ќе одржи концерт посветен на хитовите од Тоше Проески и Драган Каранфиловски – Бојс (Фото)

Muzika24
На 16-ти февруари со почеток од 19:30 часот, во Центарот за култура во Битола ќе...
Премиера

Премиерно: Последно отпеаната песна на нашиот ангел Тоше Проески (Фото+Видео)

Muzika24
“Кажу да време, време лечи све, ал шта ми врeди вечност без тебе”…се стиховите од...
Во прв ред

Со песни, сеќавања и манифестации Крушево ќе го одбележи 43 роденден на Тоше Проески

Muzika24
Спомен домот на Тоше Проески на Гумење во Крушево со повеќе манифестации денес ќе потсети...
Музика на кирилица

Во недела на 24-ти септември ќе биде осветен манастирот на Тоше во Крушево (Фото)

Filip
Манастирскиот комплекс „Свето Преображение“ – Крушево за чиешто што подигање најзалужен е Тоше Проески, на...
Музика на кирилица

Стихови од Тоше на собраниската говорница

Filip
Стихови од песната „Немаш ни благодарам“ искористи пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска. Таа...
Во прв ред

Центар за култура – Битола ја започнува музичката приказна за оваа година

Filip
НУ Центар за култура – Битола со 3 концерти ја започнува музичката приказна за оваа...