Tag : tradicionalen koncert

Културо

„Лудориите на Чаплин“ – Македонската филхармонија на отворено во Градскиот парк (Фото)

Muzika24
Овој петок, со почеток во 21 часот, во Градскиот парк ќе се одржи традиционалниот концерт...
Во прв ред

Вечерва во МОБ, Концерт на мандолинскиот оркестар „Скопје“ (Фото)

Muzika24
Мандолинскиот оркестар „Скопје“ вечерва со почеток од 19 часот во Македонската опера и балет ќе...
Културо

Годинава традиционалниот Василичарски концерт посветен на најголемите хитови

Muzika24
Традиционалниот концерт во чест на празникот Василица кој се одржува во Македонската опера и балет,...
Културо

Вива Верди – Традиционален концерт за Василица 2013

Muzika24
Почнувајќи уште од 1995 година, Македонската опера и балет на љубителите на оперската уметност, им...