Tag : trio

Премиера

Данијела Мартиновиќ со роденденска преработка на хитот “Свилени” (Видео)

Filip
Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ по повод својот роденден (15-ти јули) промовираше преработка на песната “Свилени”...
Културо

Возбудливото “Ана Кап трио” во Камерната сала на Македонска филхармонија

Filip
Неконевенционалниот музички состав од Франција “Ана Кап трио” во сабота на 15-ти февруари со почеток...