Tag : turcija

Балканленд

Емина доби 300 илјади евра за да биде во жирито на познато турско модно шоу (Фото)

Filip
Пејачката Емина Јаховиќ има нов ангажман во Турција, за што инкасирала неверојатни 300.000 евра, пишуваат...
Културо

Концерт “Вокален дует” ќе се одржи во понеделник во Македонска филхармонија

Filip
Концерт “Вокален дует” ќе се одржи на 10-ти февруари (понеделник) во камерната сала на Македонската...
Културо

Вечерва во МНТ гостување на Државната опера и балет од Турција

Muzika24
Во рамки на “Танц фест 2016”, вечерва на сцената на Македонскиот народен театар ќе настапи Државната...