Tag : tv alfa

Премиера

Музичкото и забавно тв шоу “Опуштено” наскоро повторно на тв екраните

Muzika24
Како што дознава Музика24, наскоро на националната ТВ Алфа ќе започне да се емитува забавно-музичкото...
Музика на кирилица

Андријана Алачки во „Вкусот на традицијата“ готвеше со ќерката Грациела и синот Баже (Фото)

Muzika24
Со години наназад познатата македонска и сеуште популарна пејачка Андријана Алачки го работи тв проектот „Вкусот...
Музика на кирилица

Зоран Џорлев и Ирена Спировска домаќини на нов музички проект на ТВ Алфа (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, Зоран Џорлев и Ирена Спировска се новите водители на...
Во прв ред

Во недела првата емисија од новото тв шоу “Вечер со Весна” (Фото)

Muzika24
Како што веќе пишувавме неодамна, познатата македонска актерка, водителка и stend up комичарка Весна Петрушевска,...
Магазин

Новата сценографија на Весна Бејби Петрушевска спремна за емитување (Фото)

Muzika24
Конечно после долги подготовки ќе започне со емитување новата емисија која ќе се емитува на...
Музика на кирилица

“Зајди Зајди” со нова сезона на националната тв Алфа (Фото)

Muzika24
Емисијата “Зајди, зајди” на тв Алфа стана бренд и единствена нова, актуелна продукција која ги...