Tag : tv emisija

Магазин

Песната „Таму кај што си” на Ристо Самарџиев требало да ја пее и Џокси (Видео)

Muzika24
Дали порано заради весниците, папараците и насловните страници беше многу полесно да се препознае кој...
Музика на кирилица

Весна Петрушевска-Бејби се сеќава на Тоше: 14 години без тебе и пак врне, те сакам до небото и назад (Фото)

Muzika24
“14 години без тебе и пак врне… се сетив на оваа приказна кога се договаравме...
Имам нешто да те прашам

Новогодишно интервју за Музика24: Снеже Велков

Muzika24
Музика24: Наближуваат Новогодишните и Божиќни празници, како се чувствуваш кога доаѓа овој период од годината?...