Tag : tv planeta

Балканленд

Бугарската пејачка Галена искрено вели: „Запомнете – љубовта се докажува секој ден!“

Muzika24
Поп-фолк дивата Галена 2021-ва година ја започна со својот музички проект „Къде беше ти“, која...
Балканленд

Цветелина Јанева и Александар Робов постигнуваат огромни успеси со првиот заеднички дует (Видео)

Muzika24
Денес 5-ти октомври свој роденден прославува една од најпознатите бугарски пејачи – Цветелина Јанева, која...
Музика на кирилица

Елена Велевска бојкотирана од македонските иселеници (Фото + Видео)

Muzika24
Како што пишува Радио Илинден од Мелбурн, македонците кои што работат и живеат во Австралија,...
Музика на кирилица

По потпишувањето на договорот, Елена Велевска во “Звездно” на ТВ Планета (Видео)

Muzika24
Нашата позната македонска фолк пејачка Елена Велевска по потпишувањето на договорот со познатата продуценска куќа...
Во прв ред

Преслава: Вашата љубов ме прави неизмерно среќна (Фото)

Muzika24
Од 1-ви до 9-ти август во Бугарија во организација на познатата продуцентска куќа Пајнер продукција...