Tag : tv proekt

Магазин

Кристина Димитри: Имав неспособен маж па затоа морав да се борам и сè да создадам сама (Видео)

Muzika24
Колку со борбата за рамноправност жените заборавија на својата женственост и дали е убиена машкоста...
Магазин

Вера Јанковиќ не е лута на „Макфест” може и да ја позајмат ако сакаат (Видео)

Muzika24
Вера Јанковиќ, Васко Тодоров, Ани Малинкова и психологот Мирослав Пендаровски гостуваа во второто издание од...
Музика на кирилица

Андријана Алачки во „Вкусот на традицијата“ готвеше со ќерката Грациела и синот Баже (Фото)

Muzika24
Со години наназад познатата македонска и сеуште популарна пејачка Андријана Алачки го работи тв проектот „Вкусот...
Музика на кирилица

Зоран Џорлев со нов проект на МТВ “По патот на песната”

Muzika24
По телевизиските проекти “Зајди, зајди” и “Зора зори”, Зоран Џорлев наскоро се враќа на малите...