Tag : tv show

Музика на кирилица

Каде е, што прави и како изгледа денес некогаш познатиот Кико од “Македонски идол” (Фото+Видео)

Muzika24
Пред точно дестина години (2010-2011) во Македонија се емитуваше првото музичко реално тв шоу под...
Балканленд

Стојанчо Бучков уште еден македонски претставник во бугарското шоу “X Factor” (Видео)

Muzika24
Неодамна објавивме информација за еден од учесниците во бугарското тв шоу “X Factor”. Денес имаме...
Премиера

24 Промо: Антониа Гиговска – “Светлина во мрак” (Аудио)

Filip
Македонската музичка надеж Антониа Гиговска промовираше нова песна. Гиговска и стана позната на јавноста после...
Балканленд

Марио Арангеловски дел од бугарското тв шоу “X Factor” (Видео)

Muzika24
Македонската публика на неколку наврати досега имаше прилика да го запознае и да ги види...
Во прв ред

ТВ Шоу: Стартуваат аудициите за третата сезона од “Пинк ѕвезди” и “Пинк ѕвездички”

Muzika24
Како и минатата година, така и оваа, кон крајот и финализирање на веќе постоечката сезона...