Tag : twitter

Балканленд

Милан Станковиќ, за кого пеењето стана второстепено, не престанува да ги шокира своите следбеници на Твитер

muzika 24
Милан Станковиќ, за кого пеењето стана второстепено занимање, не престанува да ги шокира своите следбеници...
Балканленд

Карлеуша не може да каже за себе дека е феминистка, а ги навредува жените врз основа на нивниот физички изглед, однесување и избор во живот

Muzika24
Музичкото шоу „Sвездите на  Гранд“ доживеа вистинско фијаско и лавина негативни коментари од гледачите, откако...
World Music

Дејвид Ковердејл од „Whitesnake“ на Твитер се пошегува со корицата на екс-ју плоча (Фото)

Filip
Фронтменот на култниот бенд „Whitesnake“, Дејвид Ковердејл, е постојано активен на Твитер. Така тој вчера на...
Музика на кирилица

Елена Ристеска ја воодушеви и расплака цела публика (Видео)

Muzika24
Факт е дека македонскиот фолклор е бренд во целиот свет кој одекнува со голема емоција,...