Tag : ucesnici

Фестивали

Објавен е редоследот на изведувачи на полуфиналињата на Евросонг 2023 (Фото)

Muzika24
Во средата беше утврден редоследот на настапи на двете полуфинални вечери на 67-от избор за...
Во прв ред

Започна “Krusevo Workshop 2017” (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, традиционално и оваа трета по ред стартуваше бесплатната музичка работилница “Krusevo...