Tag : ucestvo

Музика на кирилица

Од следната година Македонија нема да биде дел од Евровизија

Muzika24
По долго размислување, раководството на Македонската Радио и Телевизија одлучи Андреа Коевска да се појави...
Во прв ред

“Охрид фест” распиша конкурс за нови композиции

Muzika24
Како што не информираат организаторите на меѓународниот музички фестивал “Охрид фест – Охридски трубадури”, тие...
Музика на кирилица

“Гранд продукција” го покани Стефан Величковски во “Ѕвездите на Гранд” (Фото)

Muzika24
Првиот човек на најголемата српска продукција “Гранд”, Саша Поповиќ телефонски го побарал македонскиот пејач Стефан...
Премиера

24 Промо: Антониа Гиговска – “Светлина во мрак” (Аудио)

Filip
Македонската музичка надеж Антониа Гиговска промовираше нова песна. Гиговска и стана позната на јавноста после...