Tag : underfest

Во прв ред

Петтото издание на музичкиот фестивал „Андерфест“ Скопје

Muzika24
Музичкиот фестивал „Андерфест“ ќе се одржи петти пат на 13-ти октомври во Младинскиот културен центар...
Имам нешто да те прашам

Интервју со Гитара Пет: Дел од нашите најталентирани ученици ќе настапат на “UnderFest2019”

Muzika24
Музичкиот портал Музика24 и понатаму продолжува со ексклузивни интервјуа со дел од учесниците на овогодинешното...
Имам нешто да те прашам

High Voltage: Многу сме среќни што сеуште постојат фестивали како “Underfest”

Muzika24
Организаторите на големиот најавен музички фестивал “Underfest” ексклузивно  и дозволија на екипата на музичкиот портал...