Tag : urban records

Музика на кирилица

Дали веќе го имаме хитот или најслушаната песна помеѓу двата фестивала на „Макфест“ за 2023-та година?! (Фото+Видео)

Muzika24
“Сто пати рани, рани, рани ме, но не ми брани јас да љубам не, тонеш...
Премиера

„Километрима“ нова хит песна на Огнен Здравковски (Видео)

Muzika24
Во текот на вчерашниот ден, на официјалниот YouTube канал на Гранд продукција беше промовиран видеоспотот...
Музика на кирилица

Ѕирнете позади сцената – ексклузивно како се снимаше македонската “Habibi” (Фото+Видео)

Muzika24
Пред само три месеци на макфестовската сцена беше промовиран сега веќе регионалниот хит “Bella” во...
Премиера

ХИТ ВО НАЈАВА: „Хабиби“ е новиот дует на популарниот Пајак и Антониа (Видео)

Filip
После милионските прегледи и големиот бум во земјава и регионот со „Bella“, младата трап ѕвезда...
Имам нешто да те прашам

Христијан Настевски-Пајак: Секогаш ќе се радуваме на магијата која што ни ја носи Новата година (Фото+Видео)

Muzika24
Роден е во Охрид на 10-ти јануари во 2001-та година. Јарец е во хороскоп и...
Музика на кирилица

Дали Ариана Гранде и послужи како инспирација на Тамара за “Порок„? (Видео)

Muzika24
Во текот на денешниот ден, нашата македонска позната и популарна поп пејачка Тамара Тодевска го...
Музика на кирилица

Траперите од “Урбан Рекордс”, Таско и Пајак со заеднички спот за “Психо” (Фото+Видео)

Muzika24
Доолгоочекуваниот дует за кој толку многу зборуваа фановите на Таско и Пајак се реализираше со...