Tag : urban records

Имам нешто да те прашам

Христијан Настевски-Пајак: Секогаш ќе се радуваме на магијата која што ни ја носи Новата година (Фото+Видео)

Muzika24
Роден е во Охрид на 10-ти јануари во 2001-та година. Јарец е во хороскоп и...
Музика на кирилица

Дали Ариана Гранде и послужи како инспирација на Тамара за “Порок„? (Видео)

Muzika24
Во текот на денешниот ден, нашата македонска позната и популарна поп пејачка Тамара Тодевска го...
Музика на кирилица

Траперите од “Урбан Рекордс”, Таско и Пајак со заеднички спот за “Психо” (Фото+Видео)

Muzika24
Доолгоочекуваниот дует за кој толку многу зборуваа фановите на Таско и Пајак се реализираше со...
Премиера

Со одличен видео спот Јосиф ја промовираше новата песна “Берета” (Видео)

Muzika24
Јосиф Ристовски, еден од ексклузивците на популарната “Урбан Рекордс”, на официјалниот YouTube канал на продуцентската...
Балканленд

“Урбан Рекордс” први во соработка со “IDJ Videos” ја промовираат “Неваљала” на Таско и Лина (Фото+Видео)

Muzika24
Нашиот македонски суперстар Таско до сега сме го гледале во соработка со многу машки трап...
Премиера

Само што се појави на сцената, а веќе руши рекорди – “Пајак” со нова песна (Фото+Видео)

Muzika24
Одкако влезе под капата на “Урбан Рекордс” продукција, младиот и талентиран Пајак непрекинато работи на...