Tag : valandovo

Фестивали

„Фолк Фест Валандово“ објави меѓународен конкурс за избор на композиции за 37. издание на фестивалот

Muzika24
Општина Валандово го објави Меѓунродниот конкурс за избор на композиции за 37. издание на фестивалот...
Имам нешто да те прашам

Пепита Бојкова: “До мојот последен ден” е мојата прва, но победничка песна (Фото)

Muzika24
Позади нас е 35-то издание на “Фолк Фест Валандово”, според многумина фестивал каде победуваат посилните,...
Фестивали

Прва песна па победа: Дебитантката Пепита Бојкова победник на “Фолк Фест Валандово 2022” (Фото+Видео)

Muzika24
Како и секоја работа во животот, така и оваа, има свој почеток и свој крај....
Фестивали

„Рибља чорба“ се главните ѕвезди на овогодинешниот „Јosifovo Summer Fest“ (Фото)

Filip
На 27-ми и 28-ми август во Јосифово (Општина Валандово) ќе се одржи манифестацијата „Јosifovo Summer...
Фестивали

Драган Мијалковски – победник на “Фолк Фест Валандово”: Сакам да се вратиме на патеката на квалитетот (Фото)

Muzika24
Изминатите два дена во Валандово се оддржа 34-то издание на најпознатиот и најстар музички фестивал...