Tag : vasil garvanliev

Музика на кирилица

Одговорите на Васил Гарванлиев предизвикаа лавина на негативни коментари (Видео)

Muzika24
Васил Гавранлиев, кој неодамна имаше концерт во Скопје па Струмица беше гостин во естрадниот магазин...
Музика на кирилица

Васил Гарванлиев за Backstage: „Благослов е да си геј во Македонија“ (Видео)

Muzika24
Новата 16-та сезона на единствениот естраден тв магазин Backstage започна. Нови рубрики се дел од...
Музика на кирилица

Васил Гарванлиев: Кон средината на септември ќе го промовирам мојот нов студиски албум “Cross-Over”

Muzika24
На речиси петнаесетина дена до стартот на новото и јубилејно 30-то издание на летниот музички...
Фестивали

6 ОГАЕ евровизиски клубови ги објавија резултатите: 0 поени за Васил Гарванлиев

Filip
Евровизиските клубови од организацијата ОГАЕ периодов гласаат со цел да го изберат фаворитот на ОГАЕ...
Музика на кирилица

Васил Гарванлиев по низата обвинувања: Тоа беше организиран криминален напад

muzika 24
Во интервју за порталот „Eurovisionworld“ овогодинешниот претставник на Македонија, Васил Гарванлиев, зборува за тоа колку...
Музика на кирилица

Советот за етика во медиумите ги отфрли жалбите на тимот на Гарванлиев против Музика24

Filip
Комисијата за жалби при Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ), на седницата одржана...