Tag : vasil hadzimanov

Во прв ред

Божовата „Севда“ на 16-ти фебруари во Македонската филхармонија (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24.мк, на 16-ти фебруари во Македонската филхармонија со наслов „Севда“...
Музика на кирилица

Никола Бадев и Зафир Хаџиманов насликани на мурал во Кавадарци

Filip
Доајенот на македонската народна песна Никола Бадев и музичките уметници Зафир и Васил Хаџиманови заедно...
Музика на кирилица

Пендаровски постхумно го одликуваше Зафир Хаџиманов со Орден за заслуги

Filip
Претседателот Стево Пендаровски на свечена церемонија во Вила „Водно“, постхумно му додели Орден за заслуги...
Музика на кирилица

Зафир Хаџиманов ќе биде погребан во Алејата на заслужните граѓани во Белград

Filip
Славниот Зафир Хаџиманов ќе биде погребан во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во...
Музика на кирилица

„Ќе ве најдам и ќе ве научам на памет“: Синот на Зафир Хаџиманов им се обрати на оние кои оставаат лоши коментари

muzika 24
Синот на Зафир Хаџиманов, Васил Хаџиманов, на „Фејсбук“ им возврати на сите оние кои деновиве...