Tag : vasilica

Музика на кирилица

За Василица возобновени коледарски песни во Бигорскиот манастир (Видео)

Filip
Со благослов на владиката Партениј, „Чалгија Мерак“, во соработка со братството на Бигорскиот манастир, веќе...
Културо

Годинава традиционалниот Василичарски концерт посветен на најголемите хитови

Muzika24
Традиционалниот концерт во чест на празникот Василица кој се одржува во Македонската опера и балет,...
Културо

МОБ и оваа година ви го претставува традиционалниот концерт по повод празникот “Василица”

Muzika24
И оваа година традиционално како и секоја година досега, Македонската опера и балет ќе ја...
Во прв ред

И оваа година “Ромски бал” со ексклузивни гости од Србија

Muzika24
Музичкиот портал Музика24 од свои проверени извори, дознава дека на традиционалниот Ромски бал, кој што...